10 Etkili Cilt Bakımı Tekniği

10 Etkili Cilt Bakımı Tekniği

1. Özel kremler kullanın:

Güzellik ürünleri giysi dolapları gibidir, mevsimlerle birlikte değişirler. Yazın kolay emilebilir veya hafif içerikli kremler tercih edilirken kış aylarında cildinizin kötü hava koşulları, rüzgâr ve soğuktan korunması için daha zengin kremlere ihtiyacı vardır.

2. Tam bir cilt bakımı yapın:

Sonbahar, cildinizi derinlemesine temizlemek için yılın en uygun zamanıdır. Nasıl mı? Kendinize güzel bir cilt bakımı yaptırarak! Pürüzsüz ve kapsamlı bir cilt bakımı için cilt tipinize göre seçeceğiniz (kuru veya yağlı) peeling, nemlendirici veya matlaştırıcı maske ve nemlendirici krem kullanabilirsiniz.

3. Ölü derilerinizden arının:

Cildinize uyguladığınız herhangi bir kremin düzgün şekilde emilmesini engelleyen ölü hücrelerden arındırma işlemini hem yüzünüze hem de vücudunuza haftada bir düzenli olarak uygulayın.

4. Gündüz ve gece kremi kullanın:

Sabah cildinizi temizledikten sonra cilt bakımı yapacak ve cildinizi koruyacak bir besleyici ya da nemlendirici krem kullanın. Akşamları ise gün boyunca yıpranmış olan cildinize bakım yapacak özel tasarlanmış bir gece kremi tercih edin. Kapsamlı bir bakım sağlamak için bu iki adım çok önemlidir.

5. Isı değişimlerinden uzak durun:

Çok sıcak duşlardan ve uzun banyolardan kaçının çünkü cilt ani, aşırı sıcak ve soğuk değişiklikleriyle fazlasıyla yıpranır. Bunu engellemek için duş veya banyo suyu sıcaklığının hiçbir zaman 37°’yi aşmamasına ve 20 dakikadan fazla duşta kalmamaya dikkat edin.

6. Kilit aşamaları gözlemleyin:

Cildinizi korumak için yaşlanmasını engelleyin ve güçlü sıcaklık değişimlerine cildinizi hazırlayın. Öncelikle cildinize iyi baktığınızdan emin olmanız gerekir. Cildi arındırmak için nemlendirmeden önce günde iki kez yüzünüzü temizleyin ve tüm makyajınızı silin.

7. Dudakları unutmayın:

Rüzgâr esmeye başladığında ve sıcaklıklar düştüğünde, bundan ilk dudaklarınız etkilenir. Bu nedenle gün içinde birçok defa dudak kremi sürmeniz ve onarıcı maske işlevini görmesi için yatmadan önce ince bir tabaka uygulamanız çok önemlidir.

8. Ellere dikkat:

Fazla açıkta kaldıkları için ellerimiz kış aylarında zarar görür. Bu yüzden tamamen kurumalarını önlemek için özel bir ürün kullanmanız gerekir.

9. Vitamin alın:

Meyve ve sebzeler sizin arkadaşınızdır ve kış ayları boyunca formda, sağlıklı kalmanıza yardımcı olurlar. Tedbir amaçlı olarak vitamin stoku yapmanız ve günde en az 5 porsiyon meyve veya sebze yemeniz iyi bir fikirdir.

10. Bol miktarda su tüketin:

Cilt için kışa yönelik en önemli tehlike sıvı kaybıdır. Sıvı kaybını önlemek ve uykuda olduğunuz sırada biriken toksinleri atmak için sabah uyandığınızda büyük bir bardak su için, gün içinde de 1,5 litre su tüketmeye özen gösterin.

Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN